Dobré vykročení

11.01.2011 16:14

Naše mužstvo má za sebou první utkání v zimním turnaji ve Střešovicích. Tento zápas potvrdil, že pro naše mužstvo bude tato akce přínosem. Utkali jsme se se soupeřem, který kvality jednoznačně potvrdil.

Jak nám řekl trenér mužstva Z. Makovička, cenné je především srovnání úrovně mužstev z různých oblastí. "Zahajovací zápas potvrdil, že úroveň v našem okrese je poněkud vyšší, než třeba v Praze. Porazili jsme mužstvo, které vede jednu skupinu pražské druhé třídy a přitom bylo posíleno o několik hráčů áčka. Na druhou stranu bych vítězství nijak nepřeceňoval, jde jen o přípravu. A musím dodat, že o kvalitní přípravu."

Všimli jsme si přitom, že někteří naši hráči měli problémy především s rychlostí hry. "Na hru na umělé trávě je třeba si zvyknout," potvrzuje Z. Makovička. "Bohužel vlivem počasí jsme právě fotbálky na dobříské umělce byli v listopadu a prosinci nuceni vynechat, takže většina mých svěřenců zápolila po většinu utkání s třetím mužstvem Střešovic s rychlostí, orientací a koneckonců i s přesností své hry. Někteří se s tím postupně vyrovnali lépe, někteří hůře. Jsem ale přesvědčen, že hráči si na to brzo zvyknou a jejich výkonnost poroste. Už proto, že od tohoto pátku bychom na umělku na Dobříší měli začít chodit i my."

Domácí tým střídal hokejově, my jsme volili střídání o poločasu. Co k tomu trenéra vedlo? "Hrajeme fotbal, ne hokej. Mám zkušenost, že hráčům při častějším střídání chvíli trvá než si na post zvyknou. Na druhou stranu je skutečností, že vystřídaní fotbalisté se neměli jít okamžitě převléknout, ale měli zůstat na lavičce. Už proto, že mohlo přijít zranění nebo křeče z únavy, jak se to stalo například M. Stupalovi. To je poučení pro příště. Co se týká samotného střídání, roli vůbec nehrál výkon hráče, jednotlivá střídání mám naplánovaná dávno dopředu, ale to, že jsem si chtěl ověřit určité varianty. V tomto trendu budu pokračovat i nädále."

Další dvě utkání v naší skupině vyzněla jednoznačně pro vítěze. A právě s V. Přílepy, které suverénně porazily Smíchov, hrajeme tento víkend. Neuvažuje trenér o změně nominace, abychom zbytečně neztratili body s teoreticky slabšími soupeři? "V žádném případě, jsem přesvědčen, že nominovaní hráči podají stejně dobrý výkon jako tomu bylo v případě prvního utkání. Opakuji, nejde o vítězství, ale o to, abychom si zahráli s dobrými soupeři na slušném, i když rychlém povrchu. Hlavně pro mladé fotbalisty je to příležitost konfrontace svých schopností s kvalitními protihráči. Jen bych byl rád, aby všichni nominovaní hráči přijeli. A v případě, že nebudou moct, aby to dali včas vědět, abychom mohli povolat náhradníky."