Dobrá reprezentace

18.12.2011 21:12

Naši mladší žáci se poprvé zúčastnili halového turnaje, a to v Mělníku, kde rozhodně nezklamali. I když nakonec obsadili šesté, poslední místo, ve většině utkání byli svým soupeřům vyrovnaným týmem. Chybělo přitom málo a mohli myslet na vyšší příčku.

Pořadatelé nás zařadili do odpolední, silnější skupiny, ve která kromě nás hrála mužstva FC Mělník, Mělník-Pšovka, Neratovice (U12), Roudnice nad Labem a Brandýs-St. Boleslav. Dopoledne se hrál turnaj slabších týmů, kam jsme se původně přihlásili.

Hned první utkání jsme odehráli s favoritem soutěže - týmem Brandýs-St. Boleslav, který nakonec také turnaj vyhrál. Než jsme se rozkoukali, už jsme po chybách v rozehrávce prohrávali 0-2. Pak jsme se probudili a po největší šanci J. Koce a hrubém faulu gólmana jsme kopali trestňák, jenže brankář naši střelu vytáhl nad břevno. Do konce třináctiminutového hracího času soupeř přidal ještě jeden gól, takže se nám vykročení do turnaje moc nepovedlo.

Hned druhé utkání s domácím FC Mělník však naznačilo, že nemusíme zůstat bez šancí. Utkání bylo vyrovnané, o naší těsné prohře rozhodla nakonec jediná chyba obrany. V poslední minutě přitom mohl srovnat skóre V. Pavlis, jenže sám před gólmanem mířil mimo branku.

Další utkání s Roudnicí nad Labem přineslo další zlepšení hry, byli jsme mnohem aktivnější ve směru dopředu. Jenže opět stačila jediná chyba při rozehrání našeho rohu, špatná přihrávka a soupeř asi minutu a půl před koncem hrací doby z brejku skóroval a opět vyhrál nejtěsnějším rozdílem.

Čtvrté utkání s týmem Mělníka-Pšovky konečně přineslo kýžený bod. Zasloužil se o to V. Pavlis, který doklepával do prázdné branky po krásné akci celého mužstva a nezištné přihrávce J. Koce. Ještě před tím si oba hráči role vyměnili, jenže Pepa jen těsně minul. V závěru nás mělnický tým zatlačil do defenzívy a svou snahu korunoval vyrovnávacím gólem opět těsně před koncem.

V posledním utkání s mužstvem Neratovic, za které hráli kluci ročník 2000, jsme excelovali a soupeře jsme k ničemu nepustili. O vítězství jsme rozhodli krásnými brankami V. Pavlise a D. Dvořáka. A to nám slaboučký rozhodčí neuznal další dvě branky.

Pořadí Mužstvo Skóre Body
1. Brandýs-St. Boleslav 10-3 12
2. Roudnice 4-3 8
3. Neratovice (U12) 6-7 6
4. Mělník-Pšovka 5-7 5
5. FC Mělník 3-5 5
6. Sokol Malá Hraštice 3-6 4

Sestava: Sysel - Dvořák, Zoček, Svatoš, P. Vostárek, J. Vostárek, Vildmon, Koc, V. Pavlis.

Náš brankář Patrik Sysel byl vyhodnocen nejlepším brankářem turnaje.