Další překážka za námi

02.05.2011 07:21

Po poměrně vyrovnaném průběhu jsme zdolali další překážku, kterou bylo mužstvo Velké Lečice. Před velmi slušnou diváckou kulisou jsme byli nakonec lepší jak v obranné, tak i útočné činnosti, což, jak se ukázalo, rozhodlo o konečném výsledku.

Hosté nastoupili do derby posíleni o hráče Dolejšího, který kdysi hrál i u nás, a na jejich hře to bylo znát. V záloze mu vydatně pomáhali další zkušení hráči a v útoku operoval jeden z nejlepších střelců soutěže, hbitý Jar. Hořák. Od samého začátku jsme proto museli hrát obezřetně. I díky tomu jsme Lečické prakticky k ničemu vážnějšímu před naší brankou nepustili. Naopak, byli jsme to my, kdo si začal vypracovávat brankové příležitosti. V první polovině poločasu to byla především akce J. Pavlíka, který zleva, od lajny přihrával před branku, kde se ale míč zamotal pod nohami M. Stupala, takže z toho nic nebylo. Možná, že měl přihrávku pustit za sebe, kde stál lépe postavený M. Klement.

K jednomu z rozhodujících okamžiků utkání došlo asi 26. minutě. Ve středu pole se k míči dostal P. Sabon, nikým neatakovaný postupoval na branku soupeře, z dobrých třiceti metrů tvrdě vystřelil a míč skončil jen kousek pod šibenicí soupeřovy branky. Zbytek poločasu byl v naší režii. Po gólu volala hlavně hlavička stejného hráče, která lízla břevno soupeřovy svatyně, a akce J. Pavlíka, jehož střela šajtlí šla jen těsně vedle. Hosté hrozili jen z brejků, které ale ani jednou nedotáhli do nebezpečného zakončení.

Mužstvo V. Lečice  nastoupilo do druhého poločasu s odhodláním vyrovnat. Na dlouhé minuty nám prakticky nepůjčilo míč i proto, že rozhodčí většinu soubojů posuzoval v náš neprospěch. Jenže naši branku prakticky neohrozilo. V obranné činnosti jsme v té době hráli na jedničku. Horší to už bylo ve směru dopředu. Nedařilo se nám podržet míč a pokud jsme se dostali do přečíslení, nadějná akce skončila na chybné rozehrávce.

A tak přišla asi 67. minuta, k rozehrání rohového kopu se postavil P. Plíva, míč posadil přesně na hlavu střídajícího O. Fafejty a bylo to 2-0. Od tohoto okamžiku se hra opět vyrovnala, hosté už ale neměli síly na zvrat. Za zmínku stojí z jejich strany snad jen dalekonosná střela Jar. Hořáka, kterou však J. Vitásek bravůrně vyrazil. My jsme byli před brankou nebezpečnější, jenže jsme také některé slibné akce nevyužili. Po gólu volala hlavně střela P. Plívy, která jen těsně minula levou tyčku soupeřovy branky.

Branky: 26. P. Sabon, 67. O. Fafejta.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, J. Oktávec, P. Sabon, P. Plíva (86. J. Měchura),  - J. Pavlík (46. O. Fafetja), M. Stupal (81. M. Jiráň)