Další překážka za námi

08.11.2010 20:53

Utkání v Dublovicích ukázalo, že domácí tým nezískal všechny dosavadní body na svém hřišti zadarmo. Posilněn o jednoho stálého hráče áčka zlobil především v úvodu utkání a pak zhruba deset minut v druhém poločase. "Myslim, že varování před podceněním bylo na místě," řekl nám trenér Z. Makovička. "Věděli jsme, že jejich áčko hrálo v sobotu a že béčku občas v tomto případě pomáhají jeho hráči, hlavně doma. Proto mužstvo chvílemi potvrzovalo svou sílu. Zejména útočník Lengyel, jinak právě stálý hráč dublovického prvního mužstva, naši obranu především v prvním poločase proháněl, naštěstí bez zakončení. V druhém poločase už domácí útočníci hráli dost u sebe, což nám po odstoupení P. Kardinála pro zranění výrazně pomohlo při jejich bránění."

Co zarazilo, byl stav hřiště. Více než polovina byla po nočním dešti pokryta jemným bahnem, které se lepilo na kopačky. "Hráčům chvíli trvalo, než si na to zvykli, připadali si, jakoby hráli v bačkorách," uvedl trenér. "To samozřejmě zhoršovalo koordinaci pohybu. Je pochopitelné, že hlavně těžší a vyšší hráči se s tím potýkali hůře. V druhém poločase ale tím, že jsme míč dali na zem, jsme se dostali mnohem víc do hry a najednou terén přestal vadit."

Určitě zajímavé bylo, jak rozpohyboval naší hru po svém nastoupení P. Sochor. "Po nemoci jsem ho nechtěl přetěžovat, proto byl původně připraven na lavičce. Navíc se držím zásady, že vítězná sestava se nemění," pokračoval Z. Makovička. "Jak bylo ale vidět, provětrání sestavy je také potřebné. Už proto, aby si někteří uvědomili, že na šanci čekají další borci. Určitě dobré je, že hráči chtějí hrát, na druhou stranu na hřiště může jen jedenáct fotbalistů plus tři náhradníci. Jak je vidět, někteří to stále chápat nechtějí. Prioritou přitom samozřejmě bude áčko, jeho potřebám je třeba podřídit i to, že budu na lavičce, i když bych mohl hrát za béčko, nebo že jsem střídán atd. Tým je mnohem víc než zájem jednotlivce. To ve fotbale platilo, platí a stále platit bude. Kdo to nepochopí, nemá u mě šanci!"