Borotice - Malá Hraštice 2 : 0 (1 : 0)

30.06.2010 20:09

(3. kolo) Značná marodka, ale také špatná forma, dílem smůla, ale také neodpovědnost některých hráčů ke kolektivu se promítá do výkonů našeho mužstva. Výsledkem je další prohra, tentokrát v Boroticích, a to 0-2. V silně kombinované sestavě jsme odehráli vyrovnané utkání, bohužel bez kýženého bodového efektu. Přitom hráči, kteří do Borotic přijeli, zaslouží plné absolutorium.

První poločas zahájil náš soupeř náporem, nic kromě několika rohů a trestných kopů z něho však nevytěžil. My jsme kontrovali rychlými protiútoky, postupně jsme hru vyrovnali a dostali jsme se i do zakončení. Střela D. Reháka šla jen těsně vedle tyčky, po pěkné kombinaci se do šestnáctky dostal M. Klement, jenže jeho slabou střelu brankář domácích lehce zlikvidoval. Po dalším rohu málem uhodilo ze strany domácích, jenže po hlavičce nás zachránila tyčka. Když už se zdálo, že obě mužstva půjdou do kabin za bezgólového stavu, přišla hrubka D. Bičištěho, který na nerovném terénu míč netrefil a dal možnost vyniknout daleko nejlepšímu hráči domácích Řechkovi. My jsme mohli vyrovnat záhy, míč se po našem útoku odrazil k L. Černému, jenže jeho tvrdá střela z dobrých 25 metrů jen těsně minula branku domácích.

V druhém poločase jsme se tlačili do útoku, ovšem stále bez gólového efektu. Mezi střelce utkání se mohl zapsat zejména J. Rákosník, jeho křižnou střelu ale vyrazil domácí brankář na roh. Domácí se spokojili s brejky do naší obrany, naštěstí bez úspěchu. Rozhodující úsek utkání se odehrál kolem 70. minuty. Nejprve chtěl odčinit svou chybu D. Bičiště, jeho první dalekonosná střela šla mimo. Další, ani ne minutu po tom, nás mohla přivést k vyrovnání. Davidovi míč sedl na pravačku a z dobrých třiceti metrů mířil tvrdou střelu pod břevno. Domácí brankář však míč vyrazil na břevno a odtud putoval do bezpečí. Pravidlo nedáš, dostaneš se tentokrát obrátilo proti nám. Domácí stoper chvíli po této situaci odkopával míč na naší polovinu, tam se vraceli dva domácí hráči z ofsajdové pozice, náš pomezní to však nesignalizoval, Řechka svého postavení využil a dal druhý gól. Konec utkání se odehrál ve znamení naší zoufalé snahy alespoň skórovat, bohužel někteří hráči to řešili individuálně, takže se utápěli v kličkách místo aby hráli kombinačně. Po ztrátě míče pak hrozily protiútoky, jenže Borotice své šance přes otevřenou obranu už nevyužily.

Sestava:  Z. Dudič – 6,  Liška P. - 6, Bičiště D. - 5,  Kardinál P- 7,  L. Černý - 7,  Poláček - 6, R. Sauer - 6, Rehák - 6,  M. Klement – 6, Fafejta R. - 6, Rákosník - 5 ( 75. Kryšpín A)